AKTYWNY UCZEŃ – AKTYWNA SZKOŁA!!!

2023-06-21 12:58:19 (ost. akt: 2023-06-22 08:34:53)

Zielona szkoła jest z pewnością wydarzeniem, na które czekają wszyscy uczniowie z niecierpliwością. Jest to wyjątkowa okazja dla uczniów do wyjścia poza szkolne mury i eksplorowania otaczającego świata w sposób interaktywny i praktyczny.

W czerwcu uczniowie klas: 5A, 5B, 5D udali się w okoliczności przyrody do ośrodka wypoczynkowego „Dolomity”, odpocząć od codziennych zajęć i obowiązków, aby aktywnie spędzić czas w gronie rówieśników. Na uczestników czekały domki oraz przygotowane przez organizatorów warsztaty. Podczas Zielonej szkoły uczniowie mieli możliwość uczenia się na świeżym powietrzu, poznawania przyrody, zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy. To nie tylko czas na naukę o środowisku naturalnym, ale także na rozwijanie umiejętności społecznych, współpracy i samodzielności.
Popularnymi wśród uczestników były zajęcia z łuczniczego paintballu, podchody oraz survival. Łuczniczy paintball to unikalna kombinacja tradycyjnej sztuki łuczniczej z elementami gry w paintball. Uczestnicy mieli okazję wykazać się precyzją i zręcznością, strzelając do celów przy użyciu łuków i strzałek. Jest to zarówno wciągająca aktywność sportowa, jak i doskonały sposób na rozwijanie umiejętności koncentracji, precyzji oraz taktycznego myślenia. Podchody i survival to aktywności oparte na rozwiązywaniu zagadek, odnajdywaniu punktów kontrolnych i współpracy zespołowej w naturalnym otoczeniu. Uczestnicy musieli wykorzystać swoje umiejętności orientacji, kreatywności i logicznego myślenia, aby rozwiązać zadania i dotrzeć do końcowego celu. Dodatkową atrakcją wykorzystującą okoliczne walory - pobliskie jezioro, było wędkowanie. Również wśród naszych uczniów znaleźli się miłośnicy spędzania czasu na łowieniu ryb.
Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę podczas naszego pobytu i profesjonalnych prowadzących. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko. Kino nocne to kolejna atrakcja, która dostarczyła uczestnikom Zielonej szkoły rozrywki i relaksu. Pod gwiazdami, uczestnicy mogli obejrzeć interesujący film na dużym ekranie. To doskonała okazja do odpoczynku po intensywnych aktywnościach dnia.
Po tak aktywnym i pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na spoczynek.
Uczestnicy mogli skorzystać z różnorodnych aktywności, warsztatów, gier i zabaw, które przyczyniły się do ich rozwoju, edukacji i integracji. Dodatkowo, organizacja ogniska i kina nocnego stanowiła świetny dodatek, który umożliwił relaks i zapewnienie chwil odpoczynku po intensywnych zajęciach.
Wszyscy stwierdzili, że wyjazd należał do udanych!!!

Opiekunowie: Agnieszka Czauderna, Justyna Samorajczyk, Jolanta Sawicka-Stachula, Jagoda Sydor, Monika Adamkowska, Anna Grabska