KONKURS „Matematyczne (O)pole” „Matematyczne (O)pole”

2023-11-20 10:42:45 (ost. akt: 2023-11-21 10:05:38)

Zachęcamy serdecznie uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym „Matematyczne (O)pole”.

Celem konkursu jest:

1. Popularyzacja matematyki i ukazywanie jej obecności w życiu codziennym.
2. Propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
3. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego
myślenia.
4. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyczne (O)pole”. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.

Konkurs odbywa się w kategoriach wiekowych: klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Konieczna jest metryczka przyklejona na odwrocie pracy konkursowej ucznia.

Rodzice (opiekunowie prawni uczniów) wyrażają pisemną zgodę na udział w Konkursie i przetwarzanie danych osobowych. Oświadczenie prawnych opiekunów

Prace z metryczką oraz oświadczenie oddajemy nauczycielom matematyki do 15.12.2023 r.

Wszystkie chętne osoby mogą zgłosić się do swojego nauczyciela matematyki lub szkolnych koordynatorów.

Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1Tepq66nZRnjOi0c9Ud6mKM2lpBFD7Oj1/view?pli=1

Zdjęcia prac z ubiegłorocznych konkursów można zobaczyć na stronie: https://www.snm.edu.pl/p/konkursplastycznysmm20222023.html

Życzymy wielu sukcesów!

Szkolni koordynatorzy konkursu: