Warszawa Śladami Bohaterów "Kamieni na Szaniec"

2023-11-21 10:08:44 (ost. akt: 2023-11-21 10:14:08)

Uczniowie klas siódmych i ósmych ostatnio odbyli wyjątkową wycieczkę edukacyjną do stolicy Polski, Warszawy.

Ich celem było zgłębienie historii, o której czytali w lekturze "Kamienie na Szaniec". W trakcie podróży śladami bohaterów Rudego, Alka i Zośki uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć atmosferę tamtego czasu oraz odwagę młodych ludzi walczących o wolność.

W programie nie zabrakło wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć autentyczne artefakty, zdjęcia oraz poznać szczegóły dotyczące tragicznych wydarzeń Powstania. Spacerując po ulicach Starego Miasta, młodzi podróżnicy odkrywali nie tylko zabytki, ale także tajemnice związane z działalnością bohaterów ich lektury.

Wizyta w Warszawie nie tylko poszerzyła wiedzę uczniów na temat historii Polski, ale także pozostawiła w nich głębokie wrażenie. Była to nie tylko podróż śladami bohaterów, ale także emocjonalna lekcja historii, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Wioletta Kaczyńska