#Challenge różańcowy

2023-11-22 07:40:25 (ost. akt: 2023-11-22 07:43:09)

„Najlepsza i najbardziej skuteczna forma modlitwy to różaniec, pomagając osiągnąć życie wieczne. To lekarstwo na zło, najważniejsza z łask otrzymanych od Boga. Nie ma korzystniejszej modlitwy” Papież Leon XIII
Święcką tradycją staje się już challenge różańcowy, w którym biorą udział uczniowie SP2
z OI w Szczytnie. Kolejny raz wychowankowie udowodnili, że potrafią się zjednoczyć
w jednym celu. Październik, który najbardziej kojarzony jest z modlitwą różańcową za nami. Zatem czas by ogłosić wyniki wyzwania! Przypomnijmy, że zadanie polegało na jak najliczniejszym i najczęstszym udziale klas w nabożeństwie różańcowym. I tak na miano wyróżnienia doczekała się klasa 3c. Jak można zauważyć na załączonych zdjęciach jest to klasa, której nie brakuje zapału. W październikowe piątki spotykali się w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczytnie wspólnie ze swoim katechetą by modlić się w powierzanych intencjach, kultywowali piękny zwyczaj modlitwy różańcowej, żywo rozważać tajemnice różańca świętego.
Przed nami kolejny czas roku liturgicznego- Adwent. I tym razem będziemy wraz z Maryją zbliżać się do Jezusa. Zachęcamy już dziś do udziału w roratach oraz rekolekcjach adwentowych by przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. W duchowym testamencie Święty Jan Paweł II przekazuje nam „Poznawać, kochać i naśladować Chrystusa można najlepiej uczyć się w towarzystwie i w szkole Najświętszej Matki”.

Zespół katechetów