II Powiatowy Konkurs Kostki Rubika w SPzOI nr 2 w Szczytnie

2023-12-18 12:15:45 (ost. akt: 2023-12-18 21:58:06)

15 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Kostki Rubika, który zgromadził utalentowanych uczestników z różnych szkół podstawowych.

W wydarzeniu wzięły udział następujące placówki: SPzOI nr 2 w Szczytnie, SP4 w Szczytnie, SP6 w Szczytnie, SP3 w Szczytnie, SP w Wielbarku oraz SP w Rudce.

Konkurs okazał się nie lada wyzwaniem dla uczestników, którzy musieli stawić czoła trudnym układankom nawet aż sześciokrotnie.

Atmosfera w trakcie zawodów była nacechowana duchem rywalizacji, a uczniowie zdali się radzić sobie z stresem i nerwami wspaniale. Co jednak najważniejsze, zachowanie między uczestnikami można opisać jednym słowem – fair play. Uczniowie prezentowali się nie tylko jako utalentowani łamigłówkowicze, ale również jako wzór kultury i godnego rywala.

Największym osiągnięciem konkursu okazał się rekord Jana Ślusarczyka, ucznia klasy V a SPzOI nr 2, który ułożył kostkę w imponującym czasie 25 sekund i tym samym pobił rekord zawodów w singlu! To niewątpliwie godne podziwu osiągnięcie!

O wyniku decydowaly dwa ostatnie ułożenia.
Ostateczne wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom uczestników:

I miejsce: Julian Nieróbca (SP6)
II miejsce: Jan Ślusarczyk (SPzOI nr 2)
III miejsce: Nikodem Skibiński (SP Rudka)

Podczas serii wszystkich 6 ułożeń kostki Rubika w trakcie zawodów, Janek zdumiewająco prezentował swoje umiejętności, osiągając imponującą średnią czasową ułożenia wynoszącą 31,98 sekundy. Julian również wykazał się solidnym osiągnięciem, uzyskując przeciętny czas 38,40 sekundy. Nieco ponad 37 sekund, to z kolei średni czas Nikodema.

Warto także wyróżnić pozostałych utalentowanych uczestników konkursu:

Franciszek Tomaszczyk (SP2)
Jakub Ochelski (SP4)
Michał Jabłonowski (SP6)
Julian Milewski (SP Wielbark)
Aleksander Sochaczewski (SP3)
Aleksander Tański (SP Wielbark)
Paweł Pokojski (SP4)
Sebastian Krajewski (SP4)
Alex Bukowiecki (SP6)
Jakub Kurpiewski (SP Wielbark)
Nadia Kryszyłowicz (SP3)
Ignacy Nowacki (SP2)

Oto szczegółowe wyniki:

Warto także zaznaczyć, że konkurs odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Rady Rodziców. Dziękujemy Panu Arturowi Trochimowiczowi za pączki. Jego uprzejmość zawsze dodaje smaku naszym wydarzeniom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz za wspólną pasję i zaangażowanie. Wydarzenie z pewnością przyczyniło się do kształtowania postaw fair play oraz promocji zdolności matematyczno-logicznych wśród uczniów. Konkurs z pewnością pozostawił po sobie nie tylko emocje związane z samą rywalizacją, ale także przykłady godnego zachowania i współzawodnictwa. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom udziału w tak inspirującym wydarzeniu!

Organizator:
Katarzyna Drężek