Wycieczka klas Va i Vb do Kortosfery - Fascynująca Podróż po świecie Nauki!

2023-12-29 14:03:23 (ost. akt: 2023-12-29 14:23:57)

Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na rozwijanie ciekawości świata niż poprzez doświadczenia naukowe?
Klasy piąte miały niedawno niezwykłą okazję poznać tajniki nauki dzięki wizycie w Olsztyńskiej Kortosferze - Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wycieczka ta nie tylko dostarczyła uczniom niesamowitych wrażeń, ale także otworzyła drzwi do fascynującego świata nauki i innowacji. Zespół Kortosfery przygotował specjalną świąteczną ofertę laboratoryjną, która wzbudziła ogromne zainteresowanie naszych uczniów. Oprócz eksplorowania stałych wystaw poświęconych m.in.: człowiekowi, odżywianiu, hodowli zwierząt czy uprawie roślin nasi uczniowie wzięli udział w świątecznych warsztatach laboratoryjnych, podczas których mieli okazję wyprodukować olejek zapachowy, doświadczyć kolorowej reakcji chemicznej z lizakiem świątecznym w roli głównej czy przekonać się jak wyglądają „cynamonowe świetliki".

Mamy nadzieję, że wizyta w Kortosferze przyczyniła się do rozbudzenia w piątoklasistach pasji do nauki oraz otworzyła nowe horyzonty związane z poznawaniem świata. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie niezwykłe przygody!

Wycieczkę zorganizowały panie: P.Gogola, J.Mazur, A.Olifirko, M.Zapadka.