Akcja charytatywna „Pączek dla Afryki”

2024-02-10 16:35:50 (ost. akt: 2024-02-10 16:37:55)

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą” A. Asnyk

W Tłusty Czwartek w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie odbył się kiermasz charytatywny, z którego pozyskane środki pieniężne w kwocie 514,60 zł zostały przekazane na dzieło misyjne Fundacji Kapucyni I Misje. W tym roku głównym hasłem akcji jest – razem ratujmy życie dzieci. Fundacja udziela pomocy w leczeniu dzieci w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, który prowadzi misjonarz br. Maciej. Poza tym zbierane fundusze są przeznaczane na realizowane już od kilku lat: dożywianie dzieci i  opłacenie im nauki, pomoc dla ubogich, budowę studni.

Do akcji na terenie naszej szkoły zaangażowana została cała społeczność szkolna. Rodzice, którzy przekazali pyszne słodkości, uczniowie- wolontariusze, darczyńcy. I choć wielu z nich zostało anonimowych to każdemu z osobna składamy PODZIĘKOWANIE.

Dzięki Państwa zaangażowaniu nasza placówka znalazła się na liście polskich szkół biorących udział w akcji „wyślij pączka do Afryki” . Przeze trud Waszych rąk, szlachetne serce oraz otwartość dzieci z Afryki doświadczą ludzkiej dobroczynności.

Zespól Katechetów wraz z Samorządem Uczniowskim