Sportowe Warsztaty PHO3NIX w Naszej Szkole

2024-02-12 11:23:43 (ost. akt: 2024-02-12 14:53:17)

8 lutego 2024 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć wybitnych sportowców z warsztatami PHO3NIX.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z grą w kortfball, technikami jazdy BMX freestyle w dziedzinie "BMX STREET", a także przetestować swoje predyspozycje sportowe w różnych próbach sprawnościowych.
Na liście prób sprawnościowych znalazły się:
1. Skok dosiężny
2. Skok w dal
3. Zręczność-zwinność
4. Siła-dynamometrem
5. Wytrzymałość w zwisie na drążku
Uczniowie, po wykonaniu prób, otrzymali akredytacje ze swoimi wynikami, co było świetną motywacją do dalszego rozwoju w dziedzinie sportu.
Warsztaty nie tylko dostarczyły uczniom świetnej zabawy i konkurencji, ale także pozwoliły im poznać dyscypliny, które nie są częścią standardowego programu wychowania fizycznego. Były to lekcje pełne pozytywnej energii, pasji do sportu oraz możliwości eksploracji nowych dziedzin aktywności fizycznej.
Sportowcami prowadzącymi warsztaty byli:
1. Tamara Siemieniuk: Polska mistrzyni świata w korfballu. Jej technika, spostrzegawczość i umiejętność motywowania zespołu czynią ją niekwestionowanym liderem na boisku.
2. Maksymilian Płuciennik: Wybitny zawodnik BMX, znany z niezwykłej zręczności, odwagi i kreatywności na torze. Jego sukcesy przyniosły mu uznanie na arenie międzynarodowej.
3. Dominik Jaworski: Mistrz BMX, którego ekscytujące występy przyciągają uwagę fanów z całego świata. Jego determinacja i nieustanny rozwój techniczny uczyniły go jednym z najlepszych w swojej dyscyplinie.

Dzięki ich obecności i zaangażowaniu warsztaty stały się niezapomnianym doświadczeniem, które zainspirowało młodych adeptów do dalszego rozwijania swoich umiejętności sportowych.

Kliknij, by obejrzeć film: https://m.powiatszczycienski.pl/2024/02/orig/bike-70979.jpg