Matematyczne (O)pole

2024-02-13 10:00:56 (ost. akt: 2024-02-13 10:08:10)

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego organizuje Ogólnopolski Konkurs Matematyczno–Plastyczny: „Matematyczne (O)pole”, skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki i ukazywanie jej obecności w życiu codziennym oraz rozwijanie aktywności artystycznej i twórczej inwencji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie. W tym roku odbywa się już 7 edycja.
W I etapie konkursu, na poziomie szkolnym wpłynęły 4 prace: Zuzanny Garbeckiej z kl.6D, Weroniki Krassowskiej z kl.6D, Julii Wojciechowskiej z kl. 6A oraz Mai Umińskiej z kl.7B. Była to okazja do wyrażenia swojej kreatywności i talentu. Dziewczynki skoncentrowały się na zrozumieniu tematu i wyraziły swoje wizje poprzez sztukę.
Do kolejnego etapu została wybrana praca Weroniki Krassowskiej.
Gratulujemy! Powodzenia na etapie ogólnopolskim.