Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

2024-02-13 10:11:48 (ost. akt: 2024-02-13 10:19:53)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, a jego obchody są realizowane w całej Polsce w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych.
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w naszej szkole w dniach od 5 do 9 lutego 2024 roku. Uczniowie odwiedzali strony sieciaki.pl oraz w młodszych klasach necio.pl, na których poznawali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zasady kulturalnego zachowania się w Internecie (netykieta). Rozwiązywali quiz ze strony quizizz.com. Tworzyli również chmury wyrazowe na stronie https://wordart.com/, które zawierały hasła dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Poniżej znajdują się wybrane chmury wyrazowe.

Mirosława Maroszek
Katarzyna Drężek