Światowy Dzień Walki z Depresją

2024-02-23 18:01:39 (ost. akt: 2024-02-23 18:03:25)

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Na depresję choruje na świecie około 350 mln ludzi. Dziś borykamy się jako społeczeństwo z ogromnym nasileniem jej występowania u dzieci (Forum Przeciw Depresji podaje, że na kliniczną depresję cierpi 1% dzieci przedszkolnych powyżej 2-, 3-go roku życia, 2 % w grupie dzieci 6-12 lat oraz do 20 % w grupie młodzieńczej). Ministerstwo Zdrowia w 2004 r. ustanowiło 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, aby zwrócić uwagę na temat depresji oraz potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie jej objawów i zachęcanie do podejmowania leczenia.
Autor: K.Bil