Ogólnopolski Konkurs „Zostań Mistrzem Słówek"

2024-03-04 15:27:38 (ost. akt: 2024-03-04 15:34:55)

W tym roku szkolnym (2023/2024) nasza szkoła, po raz pierwszy w swojej historii, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego: „Zostań Mistrzem Słówek”.
Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas: IV-VIII, którzy niezwykle ambitnie podeszli do zadania, poświęcili mnóstwo czasu i włożyli dużo pracy, by solidnie przygotować się do rywalizacji. Uczestnicy trenowali słownictwo na bezpłatnej platformie LINGOS, gdzie wykonywali lekcje w formie interaktywnych fiszek.

W konkursie, który odbył się 23 listopada 2023 roku, wzięło udział 32 naszych uczniów. Setki szkół i tysiące uczestników z całej Polski, rywalizowało o zaszczytne miejsca, wyróżnienia i nagrody ufundowane przez Platformę Edukacyjną Lingos i wydawnictwo Usborne Book Club. Konkurs nie należał do łatwych, podzielony był na 3 poziomy, a uczniowie musieli wykazać się ponad przeciętna znajomością podstawy programowej z języka angielskiego.
W naszej szkole sześcioro uczniów zostało wyróżnionych za zdobycie bardzo wysokiego wyniku.
Byli to:
• Zuzanna Matuszyk – kl. 4b
• Estelle Agbaso – kl. 4c
• Wiktoria Najs – kl. 5a
• Amelia Rolka – kl. 5b
• Victoria Mikłosz – kl. 8b
• Filip Nwakor – kl. 8b (NAJWYŻSZY WYNIK W SZKOLE!)

Nasza szkoła uzyskała CERTYFIKAT SZKOŁY INNOWACYJNEJ! Dziękujemy za docenienie naszej pracy! Jeszcze raz, ogromne gratulacje dla Uczniów za uzyskane wyniki!

Anna Dąbkowska
(koordynatorka konkursu)