HAPPY ST. PATRICK’S DAY

2024-03-26 13:54:23 (ost. akt: 2024-03-26 14:17:13)

17 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy – obchodzone jest w rocznicę śmierci Świętego Patryka (misjonarz zmarł 17 marca 461 roku).

Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. To święto narodowe Irlandii, ale jego obchody wykraczają daleko poza jej granice. Tego dnia świętuje się między innymi w Stanach Zjednoczonych, jak również w Polsce.

Zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone elementy garderoby. Na przerwach międzylekcyjnych puszczana była muzyka irlandzka, a podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tego święta rozwiązując quiz - uczniowie odpowiadali na pytania oraz kolorowali pola z liczbami (kodowanie kolorami), efekty można zobaczyć na zdjęciach. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii.