Zagraliśmy dla Konrada

2024-03-28 19:37:00 (ost. akt: 2024-03-31 08:21:56)

W ostatni wieczór przed feriami świątecznymi w naszej szkole zorganizowany został niezwykły koncert. Cel był szczytny – pomoc finansowa przeznaczona na leczenie Konrada, 8-klasisty z „Dwójki” zmagającego się z poważną chorobą.

Widownię tworzyła przede wszystkim wielka szkolna rodzina: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Na koncert przybyli także bliscy chorego ucznia. Nie zabrakło również osób z zewnątrz, które chciały wesprzeć nasze przedsięwzięcie.
W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej przybyli wysłuchali trwającego blisko trzy godziny koncertu w wykonaniu zespołów ze Szczytna i nie tylko. Dopełnienie stanowiły występy choreograficzne uczniów naszej szkoły. Niezwykle ważnym przerywnikiem była licytacja, z której dochód przeznaczony zostanie w całości na leczenie Konrada.
Wykonawcy dali z siebie wszystko, bardzo hojni okazali się licytujący. Dochód z wydarzenia jest jeszcze większy dzięki ofiarności darczyńców wrzucających datki do puszki oraz pieniądzom uzyskanym z loterii fantowej, ze sprzedaży ciast, napojów, książek i ozdób świątecznych.

Autor: G. Pietrzyk