„Brzechwa dzieciom"- wspólna inicjatywa dla Konrada

2024-04-13 10:08:56 (ost. akt: 2024-04-13 10:36:42)

Zespół muzyczny esPe2 oraz seniorzy z zespołu teatralnego Thalia, działającego przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku, połączyli siły w wyjątkowym przedsięwzięciu mającym na celu wsparcie Konrada - ucznia klasy VIII naszej szkoły, który zmaga się z ciężką chorobą. Efektem ich współpracy był spektakl teatralny oparty na wierszach Jana Brzechwy, doskonale znanych wszystkim dzieciom.

4 kwietnia o godzinie 17.00 sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie wypełniona była po brzegi. Reżyserem spektaklu „Brzechwa-dzieciom" była Jolanta Rucińska, która zadbała o każdy detal przedstawienia, aby uczynić je nie tylko atrakcyjnym artystycznie, ale także pełnym emocji i przekazu.
Zespół esPe2, złożony z uczniów i nauczycieli naszej szkoły zaskoczył publiczność własnymi aranżacjami muzycznymi do tekstów Jana Brzechwy, co stanowiło urozmaicenie wydarzenia. Członkowie zespołu mieli również okazję zaistnieć na scenie jako aktorzy.

Spektakl przyciągnął nie tylko najmłodszych widzów, ale także tych nieco starszych, w tym Burmistrza Miasta Szczytno, Krzysztofa Mańkowskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Wydarzeniu towarzyszyły licytacje, kiermasze ciast, książek i rękodzieła , które przyczyniły się do zwiększenia wsparcia dla chłopca.

Autor: J.Mazur
Fotografie: Ż. Jędrysiak-Skawińska