Żonkile 2024

2024-04-23 19:16:48 (ost. akt: 2024-04-23 19:24:32)

Od tygodnia w świetlicy szkolnej trwały przygotowania do akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile 2024 upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali z papieru żonkile upamiętniające wydarzenie. Gdy nastąpił 19 kwietnia mogliśmy z dumą wraz z harcerzami obdarować żółtymi kwiatami dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły. Na historii, zajęciach lekcyjnych i świetlicowych uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat powstania ludności żydowskiej w Warszawie. Podczas zajęć korzystano z materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
W świetlicy we współpracy z pedagogiem specjalnym przygotowaliśmy warsztaty, które miały na celu pomóc uczniom zrozumieć trudne emocje związane z tym okresem historycznym. Była to również okazja do promowania tolerancji, pamięci, solidarności w społeczeństwie oraz do refleksji nad wartością pokoju i poszanowania dla każdego człowieka, niezależnie od jego pochodzenia czy wyznania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Nauczyciele świetlicy, J. Jędrysiak