Filip Nwakor zwycięzcą konkursu ortograficznego z j. angielskiego

2024-04-26 21:54:05 (ost. akt: 2024-04-26 22:08:42)

24 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego z Języka Angielskiego Spelling Challenge, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników z 8 szkół. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa oraz poprawność zapisu w języku angielskim. Zadaniem uczniów było min. napisanie dyktanda oraz uzupełnienie tekstu wysłuchanej piosenki.
Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych.

W konkursie zwyciężył uczeń naszej szkoły Filip Nwakor z klasy VIII B, II miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie Oliwier Bukowski III miejsce zdobył również uczeń naszej szkoły Aleksander Grzeszczyk z klasy VII B.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasto Szczytno, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie, firmę Novum, oraz Wydawnictwo Macmillan. Dziękujemy sponsorom!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom , dziękujemy nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.
Paulina Gogola
Anna Lisewska-Homoncik