Zielona szkoła klas VA i VB

2024-06-10 20:05:37 (ost. akt: 2024-06-15 09:47:40)

W dniach 3-4 czerwca klasy 5a i 5b naszej szkoły uczestniczyły w Zielonej Szkole, która odbyła się w malowniczym Ośrodku Wypoczynkowym „Kulka". W wyjeździe wzięły udział 44 osoby, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Judyta Mazur, Paulina Gogola oraz Ewa Mirota.

Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w sześciu różnorodnych i ekscytujących zajęciach:

1. *Quady*
Młodzież miała okazję przejechać się quadami, co dostarczyło wiele emocji i pozwoliło na rozwinięcie umiejętności kierowania pojazdami terenowymi.

2. *Kajaki*
Spływ kajakowy po pobliskim jeziorze był doskonałą okazją do nauki wiosłowania oraz obcowania z naturą.

3. *Układanie skrzynek*
Zadanie polegało na tworzeniu wysokich wież z plastikowych skrzynek, co wymagało precyzji i współpracy w grupie.

4. *Laserowy paintball*
Uczniowie rywalizowali w grze zespołowej, która była świetną zabawą i nauką współpracy.

5. *Park linowy*
Przygoda w parku linowym sprawdziła umiejętności wspinaczkowe i zwinność młodych uczestników.

6. *Świetliki*
Zajęcia polegały na podchodach w lesie, gdzie uczniowie musieli odnaleźć fragmenty łamigłówki, które po złożeniu tworzyły mapę prowadzącą do skarbu.

W czasie wolnym dzieci mogły korzystać z boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także integrować się poprzez wspólne zabawy i rozmowy. Wyjazd okazał się doskonałą okazją do zacieśnienia więzi klasowych i rozwijania umiejętności społecznych.

Zielona Szkoła w Ośrodku „Kulka" była pełna emocji i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu i czekamy na kolejne przygody!

Autor: P.Gogola

• Sprzątamy dla Polski
  • Projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
  • Certyfikat-Trzymaj Formę