Wycieczka do Kadzidłowa

2024-06-18 10:10:58 (ost. akt: 2024-06-18 10:15:39)

W dniu 6 czerwca 2024 r. uczniowie klas: 1b, 1d, 2c wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Kadzidłowa, Galindii oraz Krutyni.

Pierwszy przystanek był w Muzeum Przyrodniczym w Krutyni. Dzieci miały okazję zobaczyć ponad 300 eksponatów zwierząt występujących w mazurskich lasach. Następnie udaliśmy się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie większość zwierząt jest oswojonych i zaprzyjaźnionych z człowiekiem, stąd też uczniowie mogli podziwiać z bliska, głaskać a nawet karmić niektóre gatunki. Ostatni przystanek to Galindia- dzieci przeżyły tu niezwykłą przygodę. Zwiedziły m.in. podziemne labirynty, Bursztynową Komnatę oraz Święty Gaj. Dzięki wycieczce uczniowie poszerzyli wiedzę, poznali z bliska zwierzęta zamieszkujące nasze piękne tereny. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy bardzo zadowoleni.

Opiekunowie: Karolina Koźlicka, Monika Orzoł, Alina Filipowicz, Barbara Łada, Jowita Alicka

• Podróże z klasą
  • Sprzątamy dla Polski
  • Projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”