Projekt edukacyjny „Powstańcy 44 – pamiętamy!”

2024-06-18 10:43:59 (ost. akt: 2024-06-18 10:57:35)

W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym „Powstańcy 44 – pamiętamy!”.

W ramach realizacji zadań projektu uczniowie wzbogacali swoją wiedzę na temat powstania warszawskiego. Mając na uwadze fakt, że 1 sierpnia 2024 r. mija okrągła 80 – ta rocznica wybuchu powstania, braliśmy udział w różnorodnych przedsięwzięciach, mających na celu przybliżenie uczniom tematyki związanej z tym ważnym wydarzeniem. Młodzież klas VII- VIII brała udział w wycieczce do Warszawy, a tam zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, cmentarz powązkowski i Stare Miasto. Na lekcjach historii uczniowie klas ósmych tworzyli i omawiali prezentacje, poruszające tematy: Udział dzieci w powstaniu warszawskim, Geneza powstania, Przebieg powstania, Symbole Polski Walczącej, Historia Poczty Polowej. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami powstańców warszawskich i brali udział w quizach, utrwalających ich wiedzę. Klasa VII B obejrzała w kościele NMP w Szczytnie tablicę pamiątkową jako hołd złożony żołnierzom AK w 50. rocznicę powstania warszawskiego. Do akcji włączyli się harcerze z naszej szkoły, którzy pomagali w zbiórce pieniędzy na żyjących powstańców warszawskich.

Jolanta Napiwodzka

• Podróże z klasą
  • Sprzątamy dla Polski
  • Projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”