Rozpoczynamy wakacje

2024-06-27 09:08:48 (ost. akt: 2024-06-27 09:21:19)

Po niemal dziesięciu miesiącach nauki zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Przed nami ponad dwa miesiące wakacji.

Najbardziej uroczysty charakter miało piątkowe zakończenie nauki w klasie ósmej – wiąże się przecież ono z pożegnaniem ze szkołą, w której większość uczniów spędziła osiem lat. Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu, po czym przyszedł czas na ceremonię przekazania sztandaru uczniom klas siódmych. Nie mogło zabraknąć przemówień: zarówno ze strony dorosłych, jak i przedstawicielki uczniowskiego samorządu żegnającej swoich starszych kolegów. Uczniowie trzech klas odchodzących z „Dwójki” otrzymali świadectwa, a podczas ceremonii pamiętano o tych, którzy w szczególny sposób dbali o dobre imię szkoły. Nagrody przyznano w wielu kategoriach, związanych z edukacją, rozwijaniem talentów czy pracą w wolontariacie. Na liście nagradzających znaleźli się także Bank Spółdzielczy w Szczytnie i Rada Miejska. Jako pierwsze wręczono dyplomy związane z Nagrodą Burmistrza. Otrzymali je uczniowie klasy 8 b: Nikola Ochelska i Filip Nwakor. Ta dwójka znalazła się również w grupie uczniów wyróżnionych statuetkami za rozwijanie talentów, a do tego grona dołączył Dominik Szczerbo z klasy 8 c. Specjalne podziękowania złożono ponadto na ręce rodziców szczególnie angażujących się w życie poszczególnych klas oraz szkoły.

Wszystkim gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Autor:
G. Pietrzyk
  • Sprzątamy dla Polski
  • Projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
  • Certyfikat-Trzymaj Formę
  • (Nie)zwykła matematyka-certyfikat
  • Ogólnopolskie Wybory Książek
  • „POZNAJĘ TECHNOLOGICZNE TRIKI, OSIĄGAM ŚWIETNE WYNIKI”