Jesienne inspiracje - projekt edukacyjny 'Jesień w działaniu'

2024-10-16 11:12:21 (ost. akt: 2024-10-16 11:26:27)

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jesień w działaniu”. Są to następujące klasy: II a, II b, II c, II d oraz III c.

Głównymi celem projektu jest dostrzeżenie przez dzieci piękna przyrody, wspieranie aktywności na świeżym powietrzu, wykorzystanie zasobów przyrody do eksperymentowania i tworzenia oraz zwracanie uwagi na dobór odpowiednich produktów w codziennej diecie.
Uczniowie wraz z nauczycielami zrealizowali już kilka zadań projektowych. Klasa II a wybrała się na wycieczkę w poszukiwaniu jesiennych skarbów, a następnie użyła ich jako pomocy matematycznych. Dzieci układały z kasztanów m. in figury geometryczne oraz utrwaliły znaki rzymskie. Ponadto część uczniów stworzyła interesujący kolaż z użyciem darów jesieni.

Klasa II b wykonała zadanie pt. „Jabłko w roli głównej”. Dzieci stworzyły bardzo pomysłowe ludziki owocowe oraz przygotowały klasowy poczęstunek, podczas którego mogły spróbować różnych jabłkowych przysmaków. To była prawdziwa uczta dla podniebienia.
Klasa II d stworzyła jesienną checklistę, na której wypisała znane przez nich dary jesieni. Podczas przechadzki dzieci zaznaczały po kolei znalezione rzeczy. Po powrocie ze spaceru nauczyciele przygotowali jesienną grę edukacyjną. Zadaniem dzieci było dopasowanie symetrycznej drugiej połowy liścia. Utrwaliliśmy przy okazji nazwy gatunków drzew liściastych. Kolejne wykonane zadanie, to „Jesienna rozruszanka”. Uczniowie z II d aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, wymyślając różne ciekawe ćwiczenia. W klasie z kolei dzieci przygotowały „Napój na jesienne wzmocnienie”, wykorzystując ulubione owoce i warzywa.
Uczestnictwo w projekcie to świetna zabawa, ale i okazja do zgłębienia wiedzy przyrodniczej i nie tylko. Poza tym to okazja do poszerzania zainteresowań uczniów oraz rozwoju kreatywności.

Koordynator: M.Orzoł

• Podróże z klasą
  • Sprzątamy dla Polski
  • Projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”