Ślubowanie uczniów klas I

2016-04-20 09:34:53 (ost. akt: 2016-04-20 09:36:18)
Pasowanie

Autor: spzoi2

27 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście.
Uczniowie klas pierwszych przedstawili przygotowaną część artystyczna składającą się z wierszy i piosenek. Pomocni okazali się uczniowie klas 6 i 5, którzy w ramach programu „Wśród przyjaciół jest nam raźniej” przygotowali część artystyczną o duszku szkoły, jak również towarzyszyli pierwszakom w tej ważnej chwili. . Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonali zaproszeni goście historycznym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe kubki ze słodką zawartością, dyplomy-akty pasowania