menu

Klub Aktywnych Rodziców

2016-05-24 20:03:46 (ost. akt: 2016-05-24 20:09:09)

W środę 18 maja odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Rodziców Aktywnych.

W skromnym liczebnie gronie, czyli pięciu rodziców i Pani Dyrektor podjęliśmy temat umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zgodnie zauważyliśmy, że wśród uczniów naszej szkoły istnieje potrzeba przeprowadzenia zajęć, na których dowiedzieliby się, jak szybko reagować w sytuacji, gdy jest zagrożone ludzkie życie. Żeby mieli świadomość, że od tego, jak szybko wezwą pomoc i czy w ogóle zauważą, że obok leży kolega, może zależeć jego życie. Zbliżają się wakacje, a dzieci mają przeróżne pomysły jak zabić nudę, nie zastanawiając się zwykle jakie mogą być konsekwencje niebezpiecznej dla nich zabawy. Dlatego tym bardziej postanowiliśmy nie czekać i już jesteśmy w trakcie organizowania w klasach 4-6 lekcji szkoleniowych z udzielania Pierwszej Pomocy. Planujemy także w przyszłości, aby z takich lekcji skorzystały dzieci z klas 1-3 oraz rodzice uczniów naszej szkoły.

Rozmawialiśmy również o zagrożeniach związanych z grami komputerowymi. Ten temat także chcemy przybliżyć naszym uczniom, ponieważ dzieci coraz częściej zaczynają wchodzić w wirtualną rzeczywistość, wycofując się jednocześnie z życia „tu i teraz” z mamą, tatą, rodzeństwem, rówieśnikami. Wybierają gry sieciowe, w których tworzą swoją postać, rozwijają jej umiejętności, zaniedbując jednocześnie obowiązki szkolne, domowe i relacje z rodziną, czy kolegami. Zamiast pójść pograć w piłkę na świeżym powietrzu, grają w piłkę na komputerze. Chcemy tłumaczyć dzieciom, że sport „w realu” jest jednak zdrowszy, że tak jak współdziała się społeczności gier internetowych można współdziałać „na swoim podwórku” i poznawać się z kolegami. Bo kiedy upadnę na schodach, to kto pada mi rękę, koleżanka z komputera, czy ta co przechodzi obok mnie. Rodzicom polecamy ciekawy tekst, o tym dlaczego świat wirtualnych gier jest dla naszych dzieci, ale także i dla nas tak kuszący i jakie są pierwsze sygnały, że nasze dziecko zbyt bardzo angażuje się w ten nierzeczywisty świat.
link text

Na naszym środowym spotkaniu wspominaliśmy także jak twórczo, sympatycznie i rodzinnie było na kwietniowym spotkaniu „Malowania Kamieni” i że można by w przyszłym roku szkolnym wykorzystać jakąś sobotę na „spotkanie chlebowe”. Uczestnicy poznaliby czym różni się chleb sklepowy od tego samodzielnie wypiekanego w domu. Z jak różnych mąk, ziaren, zbóż i kasz można robić chleb i za każdym razem może on być inny. Będziemy mieszać ciasto na chleb, zdobić go migdałami, makiem i degustować różne chleby na zakwasie.
Zapraszamy więc wszystkich rodziców do aktywnego udziału w życiu naszej szkoły.Pytajcie swoje dzieci jakie są ich oczekiwania względem szkoły, co ich niepokoi, z czym nie dają sobie rady, co by chciały robić, żeby w szkole było fajnie, nienudno, kreatywnie. Przynoście te wieści na spotkania Rodziców Aktywnych. Informacja o kolejnych roboczych spotkaniach Rodziców Aktywnych, będzie ogłaszana przez wychowawców i na stronie internetowej szkoły. Na te spotkania zapraszamy również rodziców nie należących do trójek klasowych.

Kinga Karalus – Klub Aktywnych Rodziców
  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • KOLOROWE KREDKI – podsumowanie akcji
  • Polska Akcja Humanitarna - Lekcje ze światem
  • eTwinning - realizacja projektu Postaw na Ziemię
  • Mistrzowie Programowania - zajęcia w ramach CMI
  • Zakończył się EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
  • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
  • Sukcesy naszych uczniów