menu

Głośne czytanie w bibliotece szkolnej

2016-06-03 06:13:02 (ost. akt: 2016-06-03 06:28:22)


„Wyspa szacunku”. Pod takim tytułem zajęcia mające na celu promocję czytelnictwa oraz propagowanie kulturalnego zachowania odbyły się w bibliotece szkolnej. W „lekcji głośnego czytania" wzięła udział klasa II a, której p. Ewelina Łazicka – nauczycielka naszej szkoły przeczytała opowiadanie pt. „Wyspa szacunku”. Dzieci ze wzruszeniem słuchały opowieści o przyjaźni zwierząt darzących szacunkiem siebie nawzajem. Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane z tekstem. Ich odpowiedzi oraz prace plastyczne, które powstały na zajęciach świadczą o tym, że dzieci bardzo dobrze znają zasady kulturalnego zachowania się.
„Opowiadania z dreszczykiem”. Do ich głośnego czytania zaproszono p. Wojciecha Grochowalskiego – absolwenta naszej szkoły, dyplomowanego aktora dramatu. W roli słuchaczy wystąpili uczniowie klasy III c, IV b i IV c. Spotkanie pod takim samym tytułem zostało zorganizowane dla uczniów klas II e i II f, a w roli lektora wystąpiła p. Aleksandra Zawalniak – redaktor tygodnika „Nasz Mazur” i mama uczennic naszej szkoły. Biblioteka szkolna na tę okazję zmieniła swój wystrój. W przyciemnionym wnętrzu oświetlonym jedynie latarką straszyły nietoperze i duchy. Nastrój był wyjątkowo tajemniczy. Przed wysłuchaniem „opowiadań  dla niestrachliwych dzieci” każdy uczeń musiał wyrazić zgodę na udział w zajęciach. Uczniowie „o słabych nerwach” mogli z nauczycielem opuścić bibliotekę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych utworów. Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie wykonać ilustracje do opowiadań. Po przeprowadzonych spotkaniach w bibliotece urządzono wystawę prac plastycznych uczniów.
Zorganizowana akcja głośnego czytania w bibliotece miała na celu promocję czytelnictwa, zainteresowanie dzieci książką, a także stworzenie wizerunku biblioteki jako miejsca nie tylko cichej pracy, nauki, ale i zabawy.

  • Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty
  • KOLOROWE KREDKI – podsumowanie akcji
  • Polska Akcja Humanitarna - Lekcje ze światem
  • eTwinning - realizacja projektu Postaw na Ziemię
  • Mistrzowie Programowania - zajęcia w ramach CMI
  • Zakończył się EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
  • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
  • Sukcesy naszych uczniów