Bezpieczne korzystanie z poczty e-mail.

2016-06-18 10:24:30 (ost. akt: 2016-06-18 10:28:05)
Bezpieczne korzystanie z poczty e-mail.

Autor: M.Maroszek

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie". Organizatorem Konkursu była „Grupa Wirtualna Polska”. Patronatem honorowym konkurs objęła Minister Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu było wzbudzenie świadomości wśród uczniów oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Wszyscy uczniowie, za zgodą swoich rodziców, założyli własne skrzynki e-mail. Na lekcjach zapoznani zostali z kluczowymi elementami skrzynek e-mail, takimi jak kryteria bezpiecznego hasła do usługi online, wybór odpowiedniego loginu, wysyłanie wiadomości z załącznikiem, czy kształtowanie nawyku wylogowania się. Uczniowie klas III a, III b i III c pracowali w grupach. Każda z grup miała za zadanie stworzyć za pomocą edytora tekstu 6 drogowskazów bezpiecznego korzystania z sieci. Wykonane prace zostały wysłane do organizatora konkursu. Za udział w konkursie otrzymaliśmy Certyfikat.
Uczniowie zdobyli umiejętność wysyłania listów drogą elektroniczną. Pisali wiadomości do nauczyciela, koleżanek i kolegów.