Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

2016-11-10 13:31:42 (ost. akt: 2016-11-10 13:40:08)

Autor: D.Wilkosz, J.Sydor

Już od 10 lat (od 2007 r.) na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a wcześniej od 1999 roku był to Dzień Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik. Biblioteka szkolna w tym czasie zaplanowała konkursy z nagrodami i akcje związane z czytelnictwem podczas przerw. Lista wydarzeń jest długa, a w niej m.in. konkurs plastyczny „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą!”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych, ich wyobraźni twórczej, popularyzacja literatury. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III i polegał na wykonaniu dowolną techniką plastyczną zakładki do książki. W konkursie wzięło udział 66 uczniów. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu prac.
Oto lista nagrodzonych w konkursie :
I miejsce –Dorota Karalus kl. III b
II miejsce – Zuzanna Famulska kl. III b
III miejsce – Magda Kodzis kl. III b
Wyróżnienie : Amelia Gamdzyk kl. II b,Martyna Wiktorek kl. III b, Julia Berkowska kl. I b

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Bardzo ciekawym okazał się również konkurs „ Lapbook – nasze zainteresowania czyli książki na kolanach”. To doskonały sposób na kreatywne przedstawienie informacji w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. To nie tylko porządkowanie wiadomości, ale również rozwijanie wyobraźni. Konkurs adresowany był do uczniów klas II - VI. Uczestnicy konkursu z dużym zaangażowaniem i pomysłowością wykonali prace.
Oto lista nagrodzonych w konkursie : „ Lapbook – moje zainteresowania"
I miejsce – Julia Kaczmarczyk kl. V c
II miejsce – Maja Sylwestrzak kl. V c, Zuzanna Suchowiecka kl. V c
III miejsce – Martyna Wiktorek kl. III b

Wyróżnienie : Magda Kodzis kl. III b, Gabrysia Olesz kl. II e, Martyna Orzoł II a, Oliwia Górska kl. II e.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono nagrody pocieszenia. Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy.