Szkolne Dni Edukacji Globalnej

2016-12-03 17:52:24 (ost. akt: 2016-12-03 18:02:17)
Szkolne Dni Edukacji Globalnej

Autor: U.Chrzanowska, J.Napiwodzka

Od 21.11- 25.11.2016 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 trwały Dni Edukacji Globalnej.

Tydzień ten obfitował w wiele działań, mających na celu uświadomienie uczniom jak ważna jest dbałość o stan środowiska. Od poniedziałku dzieci z najmłodszych klas obejrzały autorskie przedstawienie zainicjowane przez uczennice z klasy Vb, któremu nadały tytuł „Dialog z lasem”.

Przez dwa dni w klasach IV-VI odbywały się zajęcia „Nauka idzie w las”, uświadamiające materialne i niematerialne korzyści płynące z lasu. Po dwóch lekcjach powstawały plakaty drzew zdobiących korytarze szkoły. Kolejnego dnia odbył się turniej „Klimatyczna ruletka”. W piątek uczniowie gromadnie przystąpili do ekologiczno-detektywistycznej gry „Pieszo po skarb”. Naładowani wszechstronną wiedzą przyrodniczo –ekologiczną najwytrwalsi uczniowie ukończyli grę.

Ostatniego dnia wyrażali swoje opinie kończąc zdanie zawarte na plakacie – Szanuję las, bo… Uświadamiając sobie jak duży wpływ mamy na klimat poprzez swoje decyzje i działania, na pewno zrozumiemy poniższy cytat:

Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, my ją tylko pożyczyliśmy od naszych dzieci.
Antoine de Saint Exupery