Jemy zdrowo bezchipsowo

2017-05-21 17:08:36 (ost. akt: 2017-05-21 17:10:32)

W naszej szkole zorganizowano konkurs, pt: „Jemy zdrowo bezchipsowo ”.

Pomysłodawczynią akcji była pani Anna Bogusz. Uczniowie mieli za zadanie przygotować w domu zdrowe przekąski i zaprezentować je całej szkole. Głównymi składnikami były warzywa i owoce. W zmaganiach brało udział czternaście osób. Pierwsze miejsce zajął Jędrzej Kłosiński z klasy VI c, a drugie Jakub Żarnoch z klasy IVa . W jury zasiedli pani pielęgniarka Hanna Stasiuk, pani pedagog Monika Adamkowska,panie Jolanta Napiwodzka i Anna Bogusz oraz pan Arkadiusz Mamiński i Robert Jaworski. Akcja miała na celu pokazanie uczniom i rodzicom szkodliwości spożywania chipsów. Dowiedzieli się przede wszystkim, że te smakołyki mają w składzie tłuszcze i akryloamidy. Te ,,dodatki” źle wpływają na: procesy trawienne , powoduję tycie i mogą wywołać chorobę nowotworową. Dzięki temu poznaliśmy wiele nowych ciekawostek na temat tego ,,śmieciowego” jedzenia. Gratulacje od całej redakcji do osób, które wygrały ten konkurs i mamy nadzieję, iż w następnym roku będą jeszcze rozmaitsze smakołyki.
Autor artykułu: Szymon Szymborski, klasa VI C