Biuletyn informacji publicznej

Młody literat

2017-06-11 19:27:53 (ost. akt: 2017-06-11 19:39:16)
Młody literat

Autor: I.Babicka

Dnia 7 czerwca odbył się w naszej szkole miejski konkurs literacki „Młody literat”.

Jego celem jest inspirowanie uczniów do uprawiania twórczości literackiej, zachęcanie do szukania własnego wyrazu oddającego przeżycia i emocje oraz motywowanie do rozwijania talentów twórczych. W tym roku szkoły reprezentowali następujący uczniowie:

SP 3: Nikodem Tomporowski, Maria Kubiaczyk i Alicja Ślusarczyk.
SP 6: Zuzanna Kwacz, Karolina Rutkowska, Gabriela Długokęcka i Justyna Sadowska.
SP 2: Zofia Stępień, Natalia Dąbkowska, Klaudia Dańkowska, Michał Łachacz, Martyna Godlewska, Hanna Jastrzębska i Emilia Tomaszczyk.

Po wprowadzeniu uczniów w nastrój przez panią Małgorzatę Bogdan, uczestnicy przystąpili do twórczej pracy, której temat w tym roku brzmiał: „Opowiem ci mój sen…”
Zadaniem każdego dziecka było napisanie opowiadania, które zaczynało się tak:
„Pewnego wieczora, gdy księżyc stał już wysoko na niebie, spojrzałem na niebo i zapadłem w głęboki sen…

Po ukończeniu pracy twórczej uczniowie udali się na poczęstunek i występy taneczno – wokalne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Maria Kubiaczyk SP 3
II miejsce: Justyna Sadowska SP 6
III miejsce Zofia Stępień SP 2

Zapraszamy do lektury nagrodzonych prac.

Praca nagrodzona pierwszym miejscem. Autorka – Maria Kubiaczyk SP 3
Praca nagrodzona drugim miejscem – autorka: Justyna Sadowska SP 6