Odjazdowy Bibliotekarz

2018-06-26 15:39:34 (ost. akt: 2018-07-01 17:13:47)

Autor: J.Sydor, A. Trochimowicz, A.Filipowicz

„Odjazdowy Bibliotekarz” - to rajd rowerowy promujący bibliotekę i czytelnictwo zorganizowany 16 czerwca przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w którym wzięli udział uczniowie SPzOI nr 2 z klas IV e, Va, VI b, VII c oraz ich rodzice. Opiekunami grupy byli nauczyciele – Alina Filipowicz, Jagoda Sydor, Artur Trochimowicz. O godzinie 11 sprzed budynku Biblioteki Miejskiej w Szczytnie w odstępach czasowych wyruszyły 3 grupy na rowerach, a wcześniej uczestnicy otrzymali gadżety - ozdobne plakietki ,szprychówki,chorągiewki, pomarańczowe balony.

Po pokonaniu trasy Szczytno – Wawrochy kolorowy peleton dotarł do Zagrody Edukacyjnej „Kamez”. Tam uczestnicy rajdu wzięli udział w lekcji historii o tragicznych losach działacza mazurskiego - Bogumiła Linki, którego siedlisko znajdowało się w nieopodal. Było to możliwe dzięki odtworzeniu audycji radiowej „Niedziela Odkrywców” Radia Olsztyn, realizowanej w Zagrodzie „Kamez” z udziałem jej właścicielki p. Elżbiety Kobus.
Po krótkim odpoczynku na uczestników czekały kolejne atrakcje: pieczone kiełbaski, konkurencja „Polszczyzna” z programu „Kocham Cię, Polsko”, przeciąganie liny, a także możliwość wybrania książki z bookcrossingowej półki. Imprezę zakończyło wspólne tworzenie rajdowego wiersza. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek.