Biuletyn informacji publicznej
menu

Szkoła Wierna Dziedzictwu

2017-07-15 15:25:05 (ost. akt: 2020-09-02 15:48:43)

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Szczytnie przystąpiła do realizacji projektu w ramach ubiegania się o Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu.

Certyfikat jest przyznawany przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty na okres 3 lat.
Celem realizacji projektu jest promowanie postaw patriotycznych poprzez aktywne uczestnictwo w wydarzeniach narodowych, kulturalnych i społecznych. Kolejne zadanie to upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii, kultury, walorów przyrodniczych i krajobrazowych.
Starając się o wypełnić założenia w ramach idei Certyfikatu, nasza szkoła realizowała projekty edukacyjne o tematyce historyczno – regionalnej, organizowała uroczystości, konkursy, turnieje, spotkania z ciekawymi ludźmi. Odbyły się wycieczki krajoznawcze do miejsc pamięci narodowej. Nasze działania oparte były na zaangażowaniu wielu pracowników szkoły, uczniów przy jednoczesnym udziale środowiska lokalnego.

Działania prowadzone w roku szkolnym 2017/2018 w ramach starań o uzyskanie certyfikatu SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU. Relacje z niektórych działań prezentujemy w postaci artykułów zamieszczonych na naszych stronach:

Święto 3 Maja


Wycieczka do Gierłoży i Świętej Lipki


Noc Muzeów w Szczytnie


Rok dla Niepodległej- wielkie czytanie w dwójce


Narodowy Dzień Żołnierzy WyklętychSekcja rycerska z wizytą w naszej szkoleZ okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasa VII c pod kierunkiem p. Judyty Mazur wystawiła sztukę pt. "Żeby nie było nudy..." . Byliśmy pod wrażeniem tego, jak w oryginalny sposób można wyjaśnić młodzieży istotę patriotyzmu, sensu przypominania historii Polski i czczenia naszych świąt narodowych
Spektakl z okazji Święta Niepodległości
Rok szkolny 2016/2017

Szczycieński Bieg Niepodległości

Kocham Cię, Polsko!

Święto Niepodległości


Szkolny konkurs kolęd


Konkurs plastyczny " Herb Szczytna


Inscenizacja słowno - muzyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Inscenizacja słowno - muzyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Noc muzeów. Wieczorne zwiedzanie Muzeum Mazurskiego w Szczytnie z grupą uczniów. Projekcja dokumentu filmowego Roberta Arbatowskiego "Moja Mała Ojczyzna"- w nim relacje ze świadkiem historii p. Waltraud Golon

Noc muzeów Noc muzeów